Що робити, якщо Вам нав'язують енергоконтракт?

Stand:
Деякі постачальники електроенергії та газу таємно нав'язують споживачам у дверях або по телефону енергетичні контракти, які вони навіть не хочуть підписувати. Люди, які можуть постраждати від цього, мають право вжити заходів проти цього.
Ein Mann telefoniert und macht ein verärgertes Gesicht

Найважливіші факти стисло:

  • Рекламні дзвінки та візити на порозі можуть призвести до небажаної зміни постачальника електроенергії чи газу.
  • Ніколи не повідомляйте номер свого лічильника, якщо ви дійсно не хочете змінити його!
  • Якщо Вас примушують укласти договір, Ви можете відмовитися від нього протягом 14 днів.
Off

Як споживачам нав'язують контракти на електроенергію та газ?

  1. Деякі постачальники енергоресурсів зв'язуються з Вами по телефону або через двері. Розмова про так звані прямі продажі йде про енергетику і, можливо, конкретні тарифні пропозиції. Однак, агент не дає зрозуміти, що він хоче ініціювати зміну постачальника від Вашого імені.
  2. Однак, він просить надати саме ті дані, які для цього необхідні, а саме: номер лічильника та поточного постачальника енергії. Разом з Вашим ім'ям та адресою цього достатньо для того, щоб він ініціював процес переходу. Це пов'язано з тим, що Ваш попередній постачальник не повинен вимагати підтвердження довіреності для розірвання договору.
  3. Через деякий час ви несподівано отримуєте вітального листа від нового постачальника енергії та підтвердження про розірвання договору від попереднього постачальника - перехід вже відбувся, а ви цього не помітили.

Ця процедура не є законною і також використовувалася в минулому в інтересах великих постачальників.

Повідомляти про несанкціоновані рекламні дзвінки

До речі, рекламні дзвінки, на які ви не дали прямої згоди, не допускаються. Федеральне мережеве агентство вживає заходів проти так званих "холодних дзвінків" і вже кілька разів накладало штрафи. Центр консультування споживачів Північного Рейну-Вестфалії також вжив заходів проти енергетичних компаній за несанкціоновані рекламні дзвінки.
Повідомити про несанкціоновані рекламні дзвінки до Федерального агентства мереж можна тут.

Що робити, якщо Вам нав'язали договір?

Відкликати договір у письмовій формі

Ви маєте право відмовитися від договору за 14 днів, якщо ви уклали договір по телефону або на порозі будинку. З 27 липня 2021 року укладення спеціальних договорів по телефону більше не можливе. Договір енергопостачання поза межами основного постачання вимагає текстової формат. Це означає, що обидві договірні сторони повинні подати відповідну договірну декларацію (оферту та акцепт) у текстовій формі. Текстова форма дотримується, наприклад, при повідомленні про укладення договору листом, факсом, електронною поштою або SMS-повідомленням. Ініціювати укладення договору, як і раніше, можна по телефону.

Перебіг строку на відкликання починається лише з дня укладення договору, якщо Ви також були належним чином (формально правильно) проінструктовані про своє право на відкликання одночасно з укладенням договору. Якщо Вас проінформовано із запізненням (після укладення договору), 14-денний строк відкликання не починається, поки Ви не отримаєте інформацію.

Якщо Ви не були належним чином поінформовані про своє право на розірвання договору, строк для розірвання договору становить один рік і 14 днів з моменту укладення договору.

Найкраще подати розірвання договору новому постачальнику в письмовій формі факсом (наприклад, з копіювального центру) або рекомендованим листом. Електронна пошта не підходить.

Для того, щоб з'ясувати, чи можете Ви все ще відмовитися від договору або чи маєте Ви право на подальші права, такі як розірвання договору, доцільно звернутися за консультацією до Вашого центру захисту прав споживачів.

Негайно зверніться до свого поточного постачальника послуг

Ваш попередній постачальник енергії повинен бути якнайшвидше поінформований про те, що Ви не бажаєте скасовувати договір, що Ви не уповноважували нікого скасовувати договір і що скасування договору може бути недійсним.

Якщо Ваш старий постачальник не готовий відновити Ваш договір та дозволити його продовження на попередніх умовах, зверніться до оператора розподільчих мереж. Це буде вказано у вашому рахунку за електроенергію.

Після того, як небажаний контракт розірвано, активно шукайте новий тариф. Якщо ви нічого не зробите, то автоматично будете забезпечені через основне постачання. Базовий постачальник також автоматично вступає в дію, якщо у вас взагалі немає контракту.

Ваш досвід важливий!

Ваш досвід може бути дуже цінним для моніторингу ринку з точки зору споживача: розкажіть нам про свої труднощі з компаніями, постачальниками або продуктами.

Скористайтеся нашою безкоштовною формою скарги >>.

Як убезпечити себе від небажаної зміни постачальника

Ніколи не повідомляйте номер свого лічильника, якщо ви дійсно не хочете змінити його! Енергопостачальникам не потрібен номер Вашого лічильника, щоб зробити пропозицію або здійснити будь-які інші кроки.

Поки номер вашого лічильника невідомий, ніхто не може зареєструвати вас у постачальника і нав'язати вам договір у такий спосіб. Ніколи не повідомляйте реквізити свого рахунку по телефону.

Не укладайте жодних договорів у парадному чи по телефону. Навіть якщо Ваш поточний енергопостачальник по телефону пропонує Вам нібито вигідний тариф, не варто спонтанно погоджуватися на нього.

Не поспішайте, порівнюйти ціни та перевіряти всі умови договору. Під час телефонної розмови цього робити не можна.

Інформація для новоприбулих з України

Інформація для новоприбулих з України

Ця сторінка призначена для людей, які шукають захисту, а також для людей та організацій, які підтримують біженців. Тут Ви знайдете інформацію українською мовою на знайомі Вам теми, такі як страхування, контракти, скарги, мобільні телефони, інтернет, поточні рахунки, шахрайство, спроби продажу через посередників та контрактні пастки.

Unsere aktuellen Stellenangebote

Aktuell haben wir folgende offenen Stellen zu besetzen.
Mercedes GLK auf einem Parkplatz

Diesel-Urteil: Musterklage gegen Mercedes erfolgreich

Der Verbraucherzentrale Bundesverband hatte im Zuge des Diesel-Skandals im Jahr 2021 eine Musterfeststellungsklage gegen die Mercedes-Benz Group AG eingereicht. Das Oberlandesgericht Stuttgart entschied, dass Mercedes Verantwortung für die bewusste Manipulation von Abgaswerten übernehmen muss.
Hausfront mit mehreren Balkonen mit Steckersolarmodulen

Neue Gesetze und Normen für Steckersolar: Was gilt heute, was gilt (noch) nicht?

Für Balkonkraftwerke gelten zahlreiche Vorgaben, die politisch oder technisch definiert sind. Was ist heute erlaubt und was nicht? Verschaffen Sie sich einen Überblick über Änderungen und Vereinfachungen.