Інвестиційні пропозиції в соціальних мережах – швидкі гроші чи крах?

Stand:
Швидкі гроші і не треба працювати. Згідно з рекламними оголошеннями в соціальних мережах, таких як Facebook або Instagram, пасивний дохід можливий при невеликих інвестиціях. Обережно: інвестиційні пропозиції є сумнівними, і Ви можете втратити багато грошей.
Mann schaut auf Tablet, das fallende Kurse anzeigt

Коротко про найважливіше:

 • Якщо в Інтернеті рекламується швидкий шлях до великого багатства, то, найімовірніше, це шахрайство.
 • Шахраї використовують соціальні мережі, оскільки вони особливо зручні для роботи з фінансово недосвідченими людьми.
 • Для подальшого спілкування шахраї переходять на служби месенджерів. Це допомагає їм сховатися від правоохоронних органів після викриття.
 • Гроші, внесені на сумнівні трейдингові портали та в інвестиційні клуби, як правило, не повертаються.
 • У разі сумнівів – перш ніж робити інвестиції  –  зверніться до Центрів  захисту прав споживачів для перевірки пропозиції, а в разі підозри на шахрайство негайно звертайтеся до поліції.
On

Щоб швидко заробити багато грошей, достатньо всього лише кілька порад щодо фондового ринку через WhatsApp? Саме це обіцяють сьогодні "провайдери" так званих трейдингових груп. Якщо Ви хочете приєднатися до них, то Вам достатньо надіслати коротке повідомлення одному з імовірних професіоналів у сфері трейдингу, після чого Ви отримуватимете цінні поради в групі WhatsApp – саме це обіцяють.

Невелика інвестиція в 250 євро легко перетвориться на чверть мільйона вже через кілька місяців. На жаль, обіцянки, як правило, завжди занадто гарні, щоб бути справжніми. Кожен, хто потрапляє в цю аферу, змушений рахуватися з тотальною втратою своїх грошей.

Швидкі гроші, мінімум роботи – шахрайство в соціальних мережах

У соціальних мережах новини швидко поширюються серед великої кількості людей. Тож між повідомленнями друзів і знайомих можна натрапити і на всілякі рекламні оголошення. Серед них дедалі частіше трапляються ті, що рекламують безтурботне життя за рахунок інвестицій на фінансовому ринку або інших грошових операцій.

Сенс такої реклами простий: викладаються фотографії забезпеченого життя або купи грошей. У супровідних описах шахраї розповідають, як вони заробили свої гроші: в Інтернеті, практично нічого для цього не роблячи. Часто вони зізнаються, що й самі сумнівалися в цьому методі, але потім підкреслюють, що насправді все дуже просто і все працює. Тим, хто ще не переконався, варто просто спробувати. Адже початкові вкладення зовсім невеликі: лише 250 євро –  і Ви нібито зможете заробити значну суму додаткових грошей. Але в цих обіцянках немає ні краплі реальності.

Чому поради з інвестування з новинних груп з трейдингу абсолютно марні

За багатьма пропозиціями ховаються саме  шахраї. Але є й такі групи для розповсюдження  новин, які не займаються шахрайством, а дійсно щодня поширюють "трейдингові сигнали". Це рекомендації щодо купівлі або продажу тих чи інших цінних паперів, найчастіше акцій. Але й ці пропозиції сумнівні, оскільки нібито наявні "сигнали" насправді не можуть достовірно передбачити розвиток ціни.

Наведемо приклад, який пояснює це:
Припустимо, що 1 червня акціонерне товариство оголошує про те, що показники продажів нового продукту несподівано змінилися на гірше, що знижує прогноз прибутку. Імовірно, ціна акцій після оголошення цієї інформації 1 червня впаде.
Але чи можна просто заробити на такій інформації, зробивши ставку на падіння ціни за допомогою певних сертифікатів, опціонних контрактів або CFD-контрактів (англ. „contracts for difference“ – контрактів на різницю, комплексних фінансових контрактів)?

Ні. Це не так просто. Нова інформація такого роду поширюється за лічені секунди. Це призводить до зміни цін, яка також відбувається за лічені секунди. Ніхто не знає заздалегідь, чи впаде ціна акції через цю інформацію на 10, на 20 чи лише на 2%. Про це свідчать лише наступні торги на фондовому ринку, де постійно з'являються нові покупці та продавці акцій.

Через день новина з'являється в газеті. Цю новину вже давно закладено в ціни на фондовому ринку, причому задовго до того, як вона потрапила в будь-яку групу WhatsApp.

Трейдингові стратегії також часто засновані на так званих графічних сигналах (нім. Chartsignale). Теза, що лежить в їхній основі, полягає в тому, що трейдингові стратегії також часто засновані на так званих графічних сигналах. Основна теза  полягає в тому, що з поточної цінової тенденції можна отримати сигнали про те, як розвиватиметься ціна в майбутньому. Це аргументується нібито трендовими каналами або лініями руху опору і підтримки, які можна вивести з діаграми руху ціни. Однак ця теза ніколи не була доведена, навпаки. Це не більше, ніж ворожіння на кавовій гущі.

Насправді реальність така: зміну цін на фондових ринках неможливо передбачити в короткостроковій перспективі. Дослідження ринків капіталу вчать нас цьому вже не одне десятиліття. Таким чином, надійної трейдингової стратегії не існує і не буде існувати ніколи.

Hinweis-Icon
Будьте особливо обережні, якщо хтось намагається переконати Вас у необхідності інвестування. Якщо Ви сумніваєтеся, зверніться до Вашого Центру захисту прав споживачів.

Соціальні мережі так добре використовуються шахраями, тому що вони значно полегшують перший контакт із можливими жертвами:

Social Proof

Social Proof

Дуже часто пости про такі пропозиції коментуються великою кількістю людей. Хоча ці коментарі майже завжди надходять від фальшифих профілів, швидко створюється враження, що інші люди досягли успіху за допомогою цього методу.

Що більше позитивних коментарів чи оцінок має пост або сторінка, то більша ймовірність того, що це серйозна інвестиційна можливість. Це, так би мовити, "соціальний доказ".

Info-Icon
Крім того, у більшості соціальних мереж є можливість просто видаляти небажані коментарі. Таким чином, залишаються тільки ті коментарі, які дають особливо гарне уявлення про метод.

Персоналізована реклама

Персоналізована реклама

Бізнес-модель найбільш поширених соціальних мереж заснована на показі користувачам платформи персоналізованої реклами. Шахраї можуть використовувати це у своїх інтересах.

Уже давно соціальні мережі можуть класифікувати користувачів не лише за віком: інтереси, поведінку в інтернеті та навіть поведінку друзів можна використовувати для того, щоб спрямувати рекламу саме на потрібну аудиторію.

А ті, хто натиснув на рекламу один раз, отримують можливість бачити її знову і знову.

Використовуючи таку тактику, шахраї орієнтуються на людей, які не мають досвіду інвестування. Адже той, хто вже мав справу з інвестиціями або криптовалютою, знає: під час спекуляцій на фінансовому ринку немає жодних гарантій швидкого отримання грошей або прибутку –  можливі навіть повні втрати.

Тільки на перший погляд серйозні новини

Шахраї іноді також посилаються на новини або статті в блогах, які повідомляють про їхній нібито рецепт успіху. При цьому веб-сторінки, на яких вони розміщуються, імітують презентації та логотипи солідних газет або телеканалів. Для створення видимості респектабельності також використовуються фотографії та імена відомих людей.

У статтях зазвичай пояснюється, що метод не дуже відомий тільки тому, що офіційні структури не хочуть, щоб про нього дізналася громадськість, – інакше його міг би використати кожен охочий.

Hinweis-Icon
Будьте особливо уважні, якщо стаття схожа більше на теорію заговору.

 

Оманлива конфіденційність – шахраї намагаються переконати у цьому людей у групових чатах чи месенджерах.

Якщо перший контакт проходить успішно, шахраї зазвичай хочуть продовжити спілкування зі своїми жертвами в закритій групі. Для цього вони створюють групи в месенджерах, наприклад, у WhatsApp. Ви можете приєднатися до цих груп. Причина: у приватних групах можна розміщувати все, що завгодно, без перевірки (рекламного) законодавства.

У розмовах із членами групи реклама продовжується. Фотографії інших людей покликані довести успішність методу. За цим стоїть ще один психологічний прийом: шахраї чинять тиск на своїх жертв. Що більше людей підтверджують метод, то вірогіднішим він здається. І якщо справді можна так легко отримати гроші, то, звісно, ніхто не хоче втрачати таку можливість. Але насправді всі ці повідомлення спрямовані тільки на одне: змусити Вас зробити первинні інвестиції.

Hinweis-Icon
Не повідомляйте жодних особистих даних у групових чатах чи месенджерах. Навіть в особистих повідомленнях краще тримати свої особисті дані при собі.

Фейкові портали – гроші прогоріли, а інвестувати треба ще більше

Для першої інвестиції часто передбачається реєстрація на певному інвестиційному порталі. За певних обставин Вам навіть можуть дозволити спочатку протестувати портал. Незалежно від того, чи йдеться про ігрові гроші, чи про першу інвестицію, інтерфейс цих порталів дуже професійно розроблений і має достовірний вигляд. Через деякий час, як правило, можна переконатися і в тому, що вкладений капітал можна легко збільшити.

Однак насправді створений новий торговий рахунок, як правило, є фальшивим, а відображені на ньому ціни та прибуток – лише імітацією. Хоча офіційних даних немає, можна припустити, що багато трейдингових порталів, запропонованих у такий спосіб, є справжнім шахрайством. Це пов'язано з тим, що маніпулювання цінами може бути легко використане для демонстрації робочої системи трейдингу. Особливо обережним слід бути, якщо для роботи з порталом потрібно завантажити програмне забезпечення. Це програмне забезпечення може не тільки імітувати прибуток, а й бути небезпечним ПЗ, яке може зашкодити Вашому електронному пристрою.

Tipp-Icon
За можливості, перш, ніж зробити інвестицію, порівняйте ціни на відповідний об'єкт інвестування на трейдинговому порталі з поточними цінами на фондовій біржі, наприклад, у прямих банках в Інтернеті. Якщо це неможливо для Вас, залиште все, як є. Тут ми зібрали 12 порад щодо правильного інвестування..

 

Дзвінки від професійних трейдерів

Після того, як Ви проявите активність на порталі, Вам часто надходитимуть дзвінки від "професійних трейдерів". Вони нібито хочуть підтримати Вас на шляху до багатства і пояснити, як ще краще інвестувати свої гроші. Однак насправді ті, хто телефонує, лише намагаються змусити Вас вкладати дедалі більше і більше грошей.

Hinweis-Icon
Так звані "професійні трейдери", як правило, мають практичну психологічну підготовку і можуть дуже цілеспрямовано впливати на своїх жертв. Налагоджуються особисті стосунки, які мають спонукати Вас поступово ділитися подробицями зі свого особистого життя.

Навіть, якщо на перший погляд здається, що Ваші інвестиції будуть успішними, на цьому етапі Ви, як правило, вже втратили свої гроші. На жаль, зазвичай Ви помічаєте це тільки тоді, коли намагаєтеся вивести свої заощадження.

Служба підтримки порталу може спробувати під різноманітними приводами перешкодити Вам вивести гроші. Часто співробітники просять надати додаткові документи, наприклад, копії посвідчення особи, копії кредитної картки або свідоцтва про реєстрацію. Потім ці документи за різноманітними причинами не приймаються. Виникає явна підозра, що вони просто намагаються виграти час. Крім того, ризик крадіжки особистості виникає при фотографуванні офіційних документів, таких як посвідчення особи або паспорт, а також при їх завантаженні на сумнівні сайти або надсиланні через месенджери. Наслідки крадіжки особистих даних можуть бути досить суттєвими.

Криптовалюти та інвестиційні клуби –  не всі можуть отримати прибуток

Криптовалюти настільки ж популярні, наскільки й незрозумілі більшості. Однак, замість реклами прямих інвестицій, сумнівні пропозиції щодо криптовалют зазвичай рекламують альтернативні бізнес-моделі навколо валют Bitcoin & Co. Це може бути, наприклад, участь у "майнінгу", тобто видобутку криптовалют. Також можуть пропонуватися інвестиції в нерухомість з "майнінговими" коштами.

Info-Icon
У центрі уваги не завжди перебувають тільки криптовалюти. Це можуть бути також підроблені інвестиції в інші валюти, наприклад, у японську ієну, або у сировинні товари, акції, фонди або в будь-які сертифікати.

Щоб взяти участь в успішній реалізації  цих непрямих інвестицій, необхідно зробити вкладення і тоді Вас приймуть  до такого собі клубу. Якщо Ви зацікавилися, але ще не інвестували, то після встановлення контакту Вас починають часто запрошувати на різні заходи „вживу. На них розповідається про метод, а інші, ймовірно, псевдоучасники розповідають про те, який прибуток вони отримали від своїх інвестицій.

На відміну від трейдингових порталів, у цьому разі йдеться не тільки про те, щоб Ви вкладали все більше і більше. Насправді мета полягає в тому, щоб переконати Вас в ефективності методу таким чином, щоб Ви самі – за принципом "снігової кулі"набрали до клубу нових учасників, які, своєю чергою, зроблять початкові інвестиції.

Hinweis-Icon
Перш, ніж робити великі інвестиції, зберіть інформацію самостійно! У цьому Вам допоможе Центр захисту прав споживачів.

Злочинці зазвичай перебувають за кордоном

Якщо Ви спробуєте захиститися від шахрайства, то, як правило, виявите, що всі профілі та сайти провайдерів зареєстровані за кордоном.

Це особливо ускладнює судовий розгляд. Де саме зареєстровані компанії на веб-сайтах, не завжди можна визначити з першого погляду, проте обов'язково потрібно перевірити рубрику «Вихідні дані» (Impressum) . Якщо ця рубрика відсутня, можливість виникнення  підозри у шахрайстві значно зростає.

У межах  ЄС Кіпр є особливо поширеним місцем для операторів веб-сайтів. Крім того, жертв шахрайства зазвичай просять перерахувати гроші на рахунки за кордоном – наприклад, у Болгарії, Литві або навіть Швейцарії та Великій Британії. Щойно консультанти Вашого банку вкажуть на будь-які відхилення в банківських переказах, слід одразу припинити  переказ грошей за кордон.

Незважаючи на те, що юридичні питання зазвичай краще прояснюються в ЄС, запити часто не розглядаються або розглядаються занадто пізно. Це пов'язано з тим, що скарги до Федерального відомства з фінансового нагляду (BaFin) дійсно пересилаються до наглядових органів інших країн ЄС. Однак вони, ймовірно, перевантажені великою кількістю трейдингових провайдерів або не наважуються негайно закрити рахунки та конфіскувати кошти. Вкрай малоймовірно, що гроші будуть повернуті жертвам шахрайства.

Інші платформи навмисно реєструються за межами Європи, наприклад, у країнах Карибського басейну. Там вони не відчувають жодного нагляду або контролю з боку ЄС і практично можуть робити все, що їм заманеться. Повернути переказані гроші практично неможливо.

Що Ви можете зробити?

Якщо Ви вже вклали гроші в сумнівний портал, потрібно діяти швидко:

 1. 1. Якщо з моменту переказу минуло лише кілька годин або якщо Ви переказали гроші шахраям у вихідні, постарайтеся негайно зв'язатися зі своїм банком. Ви можете скасувати переказ, поки він не виконаний.
 2. Якщо Ви заплатили  кредитною карткою або Paypal, постарайтеся негайно повернути платіж, зрозумівши, що це шахрайство.
 3. У жодному разі не вкладайте більше грошей – навіть якщо будуть наведені інші переконливі аргументи.
 4. Зробіть скріншоти спілкування з провайдером і збережіть їх як докази.
 5. Подайте скаргу в прокуратуру або поліцію.
 6. Повідомте про інцидент, який Ви задокументували, у Федеральне відомство з фінансового нагляду (BaFin) із зазначенням номера рахунку/IBAN, використаного шахраями, за адресою poststelle@bafin.de.
 7. Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання або ще якісь сумніви, будь ласка, звертайтеся до нас за консультацією.
Інформацію про слово можна прочитати на графіку, а символи предметних областей показані над і під словом.

Інформація для новоприбулих з України

Ця сторінка призначена для людей, які шукають захисту, а також для людей та організацій, які підтримують біженців. Тут Ви знайдете інформацію українською мовою на знайомі Вам теми, такі як страхування, контракти, скарги, мобільні телефони, інтернет, поточні рахунки, шахрайство, спроби продажу через посередників та контрактні пастки.

Ratgeber-Tipps

Ratgeber Photovoltaik
Wer ein Stück weit unabhängig von den Preiskapriolen der Energieversorger werden will, kümmert sich um die Anschaffung…
Handbuch Pflege
Als pflegebedürftig gelten Menschen, die wegen einer Krankheit oder Behinderung für mindestens sechs Monate Hilfe im…

Urteil gegen Amazon: Gekauft ist gekauft

Amazon darf Kunden nach einer Kontosperrung nicht den Zugriff auf erworbene E-Books, Filme, Hörbücher und Musik verwehren. Wir helfen Betroffenen mit einem Musterbrief.
Fernbedienung wird auf Fernseher gerichtet

Nach Abmahnungen: Rundfunkbeitrag-Service kündigt Rückzahlungen an

Nachdem die Verbraucherzentrale Sachsen-Anhalt und der Verbraucherzentrale Bundesverband die Betreiber der Webseite www.service-rundfunkbeitrag.de abgemahnt haben, kündigt das Unternehmen an, in vielen Fällen die Widerrufe der Verbraucher:innen zu akzeptieren und Rückzahlungen vorzunehmen.
Zwei Hände auf der Tastatur eines aufgeklappten Laptops, auf dem Display eine Phishing-Mail mit AOK-Bezug

Neue Gesundheitskarte: Betrugsversuche mit Phishing-Mails

Im Phishing-Radar der Verbraucherzentrale NRW sind betrügerische E-Mails aufgetaucht, die angeblich von der AOK kommen. Man soll eine neue Gesundheitskarte beantragen, weil mit der alten keine Kosten mehr übernommen würden. Die Behauptung ist gelogen!